Ćwiczenia próżniowe: Trening wzmacniający żołądek

pexels-pixabay-416778
Artykuł opublikowany: 17.8.2022 , data aktualizacji: 10.11.2022

Wiele osób absolutnie nienawidzi ćwiczeń brzucha, ponieważ jest to bolesne i pracochłonne. Niestety, ale też często konieczne, ponieważ mięśnie brzucha współpracują z mięśniami pleców, dzięki czemu korzystają z lepszej postawy. Nie wiesz, od którego ćwiczenia ab zacząć? Może próżnia mogłaby pomóc.

Brzuch nie składa się tylko z jednego mięśnia, dlatego konieczne jest kompleksowe podejście do jego treningu. Jednak niektóre ćwiczenia nie są trudne nawet dla zupełnie początkujących, którzy dzięki nim mogą osiągnąć stosunkowo dobre wyniki. (Bez narażania ich na poważną krzywdę.)

Tak właśnie jest w przypadku ćwiczenia, które nazywamy próżnią. Chociaż wielu przedstawia go jako gorącą nowość, prawda jest taka, że był już używany przez indyjskich joginów. Wiele osób korzysta również z tego, że w porównaniu z innymi ćwiczeniami możesz zrobić próżnię nawet w tych 5 minutach, na które możesz przyjść między niepowiązanymi ze sobą popołudniowymi spotkaniami lub wstać wcześniej rano.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o próżni, czytaj dalej.

Jak to zrobić dobrze?

Ćwiczenia próżniowe: Trening wzmacniający żołądek

Ważne jest, abyś miał trochę czasu i chciał go poświęcić na ćwiczenie. Nie ma znaczenia, czy jesteś na siłowni, czy w domu. Wygodne ubrania, które Cię nie uduszą, również powinny być oczywiste.

Następnie uklęknij na czworakach. Ważne jest, aby dłonie znajdowały się dokładnie pod ramionami, a kolana pod biodrami. Twój wzrok będzie teraz skierowany na matę.

Następnie kontynuuj, wydychając całe powietrze z płuc. W tym samym czasie spróbuj przeciągnąć pępek w kierunku kręgosłupa. Po osiągnięciu maksymalnego wciągnięcia pępka spróbuj utrzymać tę pozycję przez 10 sekund. Następnie weź naprawdę głęboki oddech i rozluźnij brzuch do normalnej pozycji. Następnie powtórz to ćwiczenie dziesięć razy w trzech zestawach. (W sumie trzydzieści razy.) To chyba oczywiste, że dla maksymalnej skuteczności należy to robić codziennie.

Korzyści z próżni

To powiedziawszy, podciśnienie pomoże wzmocnić rdzeń i odciąży plecy, których mięśnie brzucha potrzebują, aby normalnie rozłożyć nacisk. Powinno to również zmniejszyć ryzyko nieumyślnych obrażeń.

Może również zaoferować:

  • Wsparcie opróżniania
  • Węższa talia
  • Lepiej wyglądający brzuch

Czy próżnia jest dla wszystkich?

Ćwiczenia próżniowe: Trening wzmacniający żołądek

Kiedy zadajemy to pytanie, jest prawie jasne, że próżnia nie będzie odpowiednia dla każdego. Przede wszystkim powinny go unikać kobiety w ciąży, które z natury nie mają już wystarczająco dużo miejsca, aby dociągnąć pępek do kręgosłupa. Poczekaj, aż po porodzie wykonaj ćwiczenie próżniowe, ponieważ to ćwiczenie może nie być bezpieczne dla kobiet na tym etapie życia.

Ponadto nie nadaje się do:

  • Osoby po operacji
  • Kobiety miesiączkujące
  • Dzieci
  • Osoby z nadwagą
  • Osoby z chorobami układu pokarmowego
  • Osoby z wysokim ciśnieniem krwi

W takich przypadkach lepiej spróbować mniej wymagających ćwiczeń, takich jak tai-chi czy joga, które można ćwiczyć również w czasie ciąży i porodu.

Jeśli nie odważysz się na takie ćwiczenie, ale chciałbyś stracić choć odrobinę nadwagi, zwykły spacer, który jest dostępny praktycznie dla każdego, z pewnością dobrze Ci przyda. (Dodatkowo w porównaniu do biegania nie obciąża stawów przy uderzeniu tak bardzo, że nawet seniorzy mogą to zrobić. Dodatkowo, jeśli kupią specjalne kijki do chodzenia, mogą rozpocząć nordic walking, który angażuje również ręce. )

Wracając do próżni, całkiem możliwe, że nie będziesz w stanie wykonać tego ćwiczenia tak perfekcyjnie, jak byś chciał na początku. W takim przypadku najlepszym rozwiązaniem jest oglądanie samouczków wideo w Internecie. Możesz też spróbować skontaktować się z osobistym trenerem, który nauczy Cię tego ćwiczenia w mgnieniu oka. Ponieważ jednak praktyka czyni mistrza, kluczem jest nie poddawać się i ćwiczyć (choć wolniej).

Czy słyszałeś o ćwiczeniu zwanym próżnią, czy ten termin nic dla ciebie nie znaczy? Będziemy szczęśliwi, jeśli napiszesz nam swoje doświadczenia w komentarzach pod artykułem.

Mohlo by vás zajímat:  Siła bicia serca: Jaki ma wpływ na nasze ciało i zdrowie?
Tagi: , , , , ,

POWIĄZANE POSTY

by
Mamy tylko jedno zdrowie. Dlatego tak ważne jest poznanie swojego ciała i zadbanie o profilaktykę. Przynajmniej takie jest moje niepisane credo, którym staram się żyć każdego dnia. To również podejście, które staram się przedstawić w każdym artykule. Uważam, że motywuje to przynajmniej jednego z Was do traktowania siebie z większym szacunkiem.
Previous Post Next Post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

0 shares