Rozciągnięte więzadła w kolanie: objawy, plastrowanie, leczenie

Naciągnięte więzadła w kolanie
Artykuł opublikowany: 4.3.2022 , data aktualizacji: 19.10.2022

Więzadła w kolanie są mocno zestresowane. Kiedy przesadzimy z aktywnością fizyczną, mogą się rozciągnąć, co z kolei powoduje dyskomfort i ból. Co można zrobić w takiej sytuacji?

Kolana to stawy, które pełnią bardzo ważną rolę. Oprócz tego, że odpowiadają za równomierne rozłożenie ciężaru całego ciała, pozwalają nam poruszać się w przestrzeni. Docenimy to np. podczas chodzenia, tańca czy uprawiania sportu.

Jeśli nie zadbasz o swoje kolana, całkiem możliwe, że pewnego dnia zaczną boleć i ograniczać zakres ruchów . Zjawisko to może nie mieć żadnej dramatycznej przyczyny (takiej jak uszkodzona rzepka lub zerwanie więzadła). Czasami naciągnięte więzadła w kolanie wystarczą, aby spowodować problemy.

Rozciągnięte więzadła w kolanie: objawy, plastrowanie, leczenie

Co mogłoby ci pomóc w tej sytuacji?

Czym są zwichnięte więzadła?

Naderwane więzadła są wyznacznikiem najłagodniejszego stopnia ich uszkodzenia . Uszkodzenie to może dotyczyć zarówno więzadeł krzyżowych kolana, jak i więzadeł bocznych . Ten problem zwykle nie pojawia się po prostu, często towarzyszy mu inny (i zwykle poważniejszy) problem z kolanem, który należy leczyć.

Manifestacje naciągniętych więzadeł w kolanie

Zwykle dość łatwo zauważyć, że coś jest nie tak z twoimi kolanami. Głównie dlatego, że nagle nie możesz wykonywać czynności, do których byłeś przyzwyczajony.

Naciągnięte więzadła objawiają się:

  • Ból
  • Obrzęk
  • Upośledzona ruchomość kolana

Rozciągnięte więzadła w kolanie: objawy, plastrowanie, leczenie

Dlaczego nie spróbować go zerwać?

Wiele osób bagatelizuje problem zwichniętych więzadeł. W końcu jakoś się rozpada, prawda? Nie do końca.

Jeśli nie zdecydujesz się na wizytę u lekarza, w więzadle pozostaną mikroskopijne łzy , które będą powodować ból i będą odpowiedzialne za słabszą ruchomość stawów. Każdy, kto nie jest zainteresowany przewlekłymi problemami, powinien udać się do lekarza.

Leczenie rozciągniętych więzadeł w kolanie

Rozciągnięte więzadła w kolanie: objawy, plastrowanie, leczenie

Jak tylko pojawi się ta niedogodność, zaleca się przestrzeganie reżimu odpoczynku. Jeśli jesteś zainteresowany, może pomóc orteza, która utrzyma kolano we właściwej pozycji. (Nie zaleca się noszenia go w nocy.)

Mohlo by vás zajímat:  Jak sobie radzić z menopauzą? Wypróbuj tabletki estrogenowe!

Następna próba:

  • Leki przeciwbólowe
  • Rehabilitacja
  • Taping (ale nie rób tego sam, bo taśma musi być nałożona dokładnie co do milimetra)
  • Zimne okłady

Jednak zdecydowanie nie powinieneś być w trybie odpoczynku na zawsze, ponieważ nadmierny odpoczynek, wręcz przeciwnie, prowadzi do osłabienia układu mięśniowo-szkieletowego. Może to spowodować, że będziesz podatny na upadki i inne urazy.

Nie warto też lekceważyć masy ciała, bo jeśli jest wyższa, to niepotrzebnie obciąża stawy kolanowe. W takim momencie warto pomyśleć o zdrowej diecie, która wspomoże jej redukcję.

Czy kiedykolwiek miałeś problem z rozciągniętym więzadłem w kolanie? Jeśli tak, to jak udało ci się go rozwiązać?

Źródła informacji

https://www.webmd.com/pain-management/knee-pain/knee-pain-dos-and-donts – Ból kolana – co robić, a czego nie

Tagi: , , , , , ,

POWIĄZANE POSTY

by
Mamy tylko jedno zdrowie. Dlatego tak ważne jest poznanie swojego ciała i zadbanie o profilaktykę. Przynajmniej takie jest moje niepisane credo, którym staram się żyć każdego dnia. To również podejście, które staram się przedstawić w każdym artykule. Uważam, że motywuje to przynajmniej jednego z Was do traktowania siebie z większym szacunkiem.
Previous Post Next Post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

0 shares