4 ćwiczenia na ścięgna podkolanowe: wzmocnij uda!

Pexels-campus-produkcja-8173441
Artykuł opublikowany: 19.4.2023 , data aktualizacji: 24.8.2023

Jeśli chodzi o fitness i ćwiczenia, to tylko kwestia czasu, zanim rozmowa skręci w stronę ćwiczeń ud. Zwłaszcza dla kobiet jest to bardzo ważna rzecz, ponieważ często szukają sposobów na wzmocnienie swoich ud, ale mogą obawiać się, że urosną do rozmiarów kulturystycznych. Dlatego często wybierają jogę i inne sporty, które pomagają budować mocne, ale jednocześnie suche mięśnie. Niezależnie od tego, jak chcesz ujędrnić swoje nogi, dzisiaj przyjrzymy się kilku wskazówkom i trikom, które powinieneś wypróbować.

Być może nawet nie zdajesz sobie z tego sprawy, ale być może masz przepracowane ścięgna podkolanowe, które powodują bolesność mięśni po wysiłku. Możesz jednak także od razu przystąpić do nowego programu ćwiczeń bez żadnej rozgrzewki ani wcześniejszego treningu, narażając się na ryzyko naderwania ścięgien podkolanowych i innych dyskomfortów, które mogą uniemożliwić Ci wykonywanie ćwiczeń, ale także normalne codzienne życie.

Ponieważ ból ścięgna podkolanowego może uniemożliwiać wykonywanie ćwiczeń przed i po pracy, przyjrzymy się również wskazówkom, jak złagodzić napięcie ścięgien podkolanowych, aby pomóc w ich normalnym funkcjonowaniu i móc więcej wykonywać podczas ćwiczeń (i normalnych codziennych czynności).

Więc usiądź wygodnie i dowiedz się więcej na ten temat.

Gdzie jest ścięgno podkolanowe i co to jest?

4 ćwiczenia na ścięgna podkolanowe: wzmocnij uda!

Ścięgna podkolanowe lub mięśnie kulszowo-krzyżowe, to mięśnie znajdujące się z tyłu ud. Mięśnie te umożliwiają zgięcie kolana, przywodzenie łydki i wyprost biodra. Są zatem bardzo ważne dla wykonywania normalnego ruchu. Mogą je bardzo obciążać np Sporty zimowe i piłkę nożną, bez nich nawet nie weszlibyśmy po schodach. W normalnych codziennych czynnościach ścięgna podkolanowe pozwalają nam nawet wyprzedzić autobus, który stoi przed nami.

Problem w tym, że ich stan może się pogorszyć na skutek siedzącego i mniej aktywnego trybu życia. Ścięgna podkolanowe mogą osłabiać się lub skracać, dlatego kluczowe znaczenie ma regularne rozciąganie i ćwiczenia. Zaletą jest to, że jeśli nie masz wolnych pieniędzy i zdecydujesz się zrobić coś ze sobą, przy odrobinie dyscypliny możesz skonsolidować i zbudować mięśnie bez siłowni , więc odrzuć wszystkie wymówki i znajdź przynajmniej 20 minut czasu dla siebie każdego dnia.

Korzyści z silnych ścięgien podkolanowych

4 ćwiczenia na ścięgna podkolanowe: wzmocnij uda!

Wiele osób poszukujących sposobów na ćwiczenia w domu zwykle szuka korzyści, które pomogą im zachować motywację.

Jeśli chodzi o ścięgna podkolanowe, ich wzmocnienie może zapewnić stabilizację kolan i bioder, wsparcie aktywnego ruchu i lepszą amortyzację. Nie mniej ważny, silne ścięgna podkolanowe mogą pomóc poprawić postawę .

Najlepsze ćwiczenia na mięśnie ud

Mostek pośladkowy

Prawdopodobnie nie masz w domu sprzętu z siłowni, na szczęście do tego ćwiczenia możesz wykorzystać tylko swoje ciało. Połóż się na plecach na podłodze, połóż ręce wzdłuż ciała i ugnij kolana, pozostawiając stopy płasko na podłodze. Wykonując wdech, aktywuj pośladki i ścięgna podkolanowe i unieś środek ciała do góry. Przytrzymaj przez 2-3 sekundy w najwyższym punkcie, a następnie w kontrolowany sposób opuść ciało na ziemię. Powtórz kilka razy.

4 ćwiczenia na ścięgna podkolanowe: wzmocnij uda!

Korby

Z pewnością wszyscy znamy uchwyty. Wydają się proste, ale są bardzo skuteczne. Połóż się na ziemi i oprzyj dłonie na ziemi. Następnie w kontrolowany sposób odepchnij się w stronę podłoża, a następnie podnieś się. Uważaj na zginanie pleców. Ci, którzy chcą zwiększyć trudność, mogą zastosować gumę wzmacniającą.

Tablica

Deska nadaje się również do wzmacniania ścięgien podkolanowych i mięśni całego ciała. Uklęknij na ziemi i wykonaj lonży z wyciągniętymi ramionami. Stań na palcach, usztywnij tułów i trzymaj plecy i resztę ciała prosto. Utrzymaj tę pozycję przez kilka sekund. Powtarzaj w sposób ciągły.

Przysiady

Przysiady są królem ćwiczeń na uda. Rozstaw stopy na szerokość bioder i wykonaj przysiad z prostymi plecami. Powtórz kilka razy.

Wskazówki, jak rozluźnić ścięgna podkolanowe

Jeśli przesadzisz z ćwiczeniem, możesz wypróbować kilka sprawdzonych sposobów na rozluźnienie ścięgien podkolanowych. Delikatny masaż dobrze ci zrobi. Ćwiczenia jogi mają również pozytywny wpływ na rozluźnienie ścięgien podkolanowych. I wreszcie, nie zrobisz nic złego, jeśli spróbujesz ciepłej kąpieli, która również sprzyja rozluźnieniu mięśni.

Czy kiedykolwiek celułeś w ścięgna podkolanowe? A jeśli tak, to z jakim skutkiem?

Mohlo by vás zajímat:  Rozciągnięte więzadła w kolanie: objawy, plastrowanie, leczenie

 

Tagi: , , , ,

POWIĄZANE POSTY

by
Mamy tylko jedno zdrowie. Dlatego tak ważne jest poznanie swojego ciała i zadbanie o profilaktykę. Przynajmniej takie jest moje niepisane credo, którym staram się żyć każdego dnia. To również podejście, które staram się przedstawić w każdym artykule. Uważam, że motywuje to przynajmniej jednego z Was do traktowania siebie z większym szacunkiem.
Previous Post Next Post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

0 shares