Jak odkwasić organizm w 7 krokach

Pexels-Pixabay-357577
Artykuł opublikowany: 2.5.2023 , data aktualizacji: 24.8.2023

Wiele osób boryka się z możliwym zakwaszeniem organizmu. Chociaż za równowagę odpowiada homeostaza, która opowiada się za utrzymaniem stabilnego środowiska wewnętrznego, wspólnie przyjrzymy się, jak dieta i kilka innych prostych kroków może ją wspomóc.

Herbata na odkwaszenie organizmu, którą można kupić w każdej dobrej aptece, chyba nigdy nie cieszyła się taką popularnością jak dzisiaj. Niektórzy jednak preferują suplementy diety w postaci kapsułek, dlatego często sięgają po tabletki odkwaszające organizm, które również powinny im w tym pomóc.

Czas odkwaszania organizmu jest kwestią indywidualną dla każdej osoby, ponieważ każdy zaczyna zmagać się z nadmiernym zakwaszeniem w innym czasie. Z drugiej strony nie każdy ma silną wewnętrzną motywację do zmiany długoterminowego stylu życia. Ponieważ żywność, którą jesz na co dzień, co pijesz itp. odgrywa dużą rolę, jeśli zdecydujesz się na odkwaszenie, im więcej zdecydujesz się dla siebie zrobić, tym lepiej.

Przyczyna nadmiernego zakwaszenia organizmu

Organizm może zrównoważyć pH na wiele różnych sposobów. Czasem jednak nadkwasota może objawiać się np. problemami z żołądkiem, w którym środowisko może być zbyt kwaśne. Do głównych czynników wywołujących ten problem zalicza się stres, przejadanie się, nadwaga, palenie tytoniu i nadmierne spożycie alkoholu . Nie możemy pominąć nieodpowiedniego składu żywności.

Główną rolą jest menu

Jak odkwasić organizm w 7 krokach

Pierwszym krokiem powinno być dostosowanie codziennej diety. Idealnie powinny dominować w nim zasadowe i neutralne pokarmy i napoje. Oczywistą rzeczą powinno być zwiększone spożycie owoców, warzyw i produktów pełnoziarnistych. Zamiast tego staraj się unikać produktów z białej mąki, alkoholu i żywności wysoko przetworzonej. Słodzone napoje gazowane i kofeina również nie są dobrym wyborem.

Herbata odkwaszająca

O tej wskazówce wspominaliśmy już powyżej, ale przyjrzymy się, jakich konkretnych ziół nie powinno zabraknąć w takiej herbacie. W kompozycji spróbuj poszukać liścia mniszka lekarskiego, nagietka, nagietka, liścia jesionu i innych. Niektóre zioła wspomagają prawidłową pracę nerek, inne wspomagają prawidłowe trawienie.

Jak odkwasić organizm w 7 krokach

ocet jabłkowy

Ocet jabłkowy ma również szerokie zastosowanie. Jednym z nich jest odkwaszenie organizmu. Ale w jego przypadku trzeba bardzo uważać z ilością, bo inaczej mógłby cię łatwo skrzywdzić. Zaleca się jego stosowanie rano, po rozmieszaniu jednej łyżki w szklance letniej wody. Po wypiciu wody należy dokładnie przepłukać usta, w przeciwnym razie istnieje ryzyko, że długotrwałe picie octu uszkodzi szkliwo zębów.

Jak odkwasić organizm w 7 krokach

Kapsułki na odkwaszenie organizmu

Każdy, kto jest zainteresowany suplementem diety pomagającym odkwasić organizm, może sięgnąć po kapsułki zawierające witaminę D, witaminy z grupy B (B2, B6 i B9), mangan, magnez i inne. Witaminy z grupy B odgrywają ważną rolę w zmniejszaniu poziomu wyczerpania, które czasami może towarzyszyć nadmiernemu zakwaszeniu organizmu. Co nie mniej ważne, uczestniczy także w prawidłowym funkcjonowaniu metabolizmu.

Uwaga na pośpiech!

Kolejną dobrą wskazówką, która może pomóc w walce z zakwaszonym organizmem, jest zmniejszenie szybkości spożywania pokarmu. W tłumaczeniu oznacza to, że nie powinieneś pożerać jedzenia, zamiast tego poświęcić co najmniej dwadzieścia minut na jego zjedzenie. Na początku może to być trudne, ponieważ możesz mieć wrażenie, że jesz zbyt wolno. Ale z czasem przyzwyczaisz się do tego tempa. Ponieważ mózg potrzebuje około dwudziestu minut, aby „uświadomić sobie”, że nie jesteśmy już głodni, jest całkiem możliwe, że zjesz trochę mniej i w związku z tym schudniesz.

Ruch

Bardziej regularny ruch fizyczny również powinien być dla Ciebie rzeczą oczywistą. Oprócz promowania zdrowia, pomoże Ci pozbyć się zbędnych kilogramów, które negatywnie wpływają na zakwaszenie organizmu. Na początek możesz zacząć od spacerów fitness, później możesz dodać pływanie, bieganie, trening siłowy i inne bardziej wymagające aktywności. Najważniejsze, że wybrany rodzaj ruchu sprawia Ci przyjemność i że potrafisz się mu poświęcić na długi czas.

Redukcja stresu

Na koniec nie zapominaj, że powinieneś zmniejszyć obciążenie stresem. Nie ma sensu próbować na wielu frontach, jeśli nie możesz nawet trochę odpocząć w ciągu dnia. Pierwszą pomocą może być medytacja, joga i ćwiczenia oddechowe.

Czy próbowałeś kiedyś odkwasić swój organizm? Jeśli tak, jaką metodę wybrałeś?

Mohlo by vás zajímat:  Cud fermentacji mlekowej: w jaki sposób fermentacja, probiotyki i nasze zdrowie są ze sobą powiązane?

Źródła informacji

https://www.healthline.com/health/acidosis – Kwasica metaboliczna (angielski)

https://www.healthline.com/nutrition/the-alkaline-diet-myth – Dieta alkaliczna (angielski)

 

Tagi: , , , ,

POWIĄZANE POSTY

by
Mamy tylko jedno zdrowie. Dlatego tak ważne jest poznanie swojego ciała i zadbanie o profilaktykę. Przynajmniej takie jest moje niepisane credo, którym staram się żyć każdego dnia. To również podejście, które staram się przedstawić w każdym artykule. Uważam, że motywuje to przynajmniej jednego z Was do traktowania siebie z większym szacunkiem.
Previous Post Next Post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

0 shares