Jak szybko rosną włosy? Ktoś do 0,4 mm dziennie, co to jest?

dziewczyna-ge73f6b8cd_1920
Artykuł opublikowany: 12.8.2023 , data aktualizacji: 24.8.2023

Długie, gęste i zdrowe włosy to wyimaginowana korona naszego osobistego piękna. Jednak droga do tego celu może być dość długa i nie zawsze uda się podczas niej osiągnąć 100% sukcesu. Jak powinien wyglądać prawidłowo ustawiony wspomagacz wzrostu włosów? I czy można mieć włosy dłuższe o 10 cm w miesiąc?

Wypadające włosy to problem zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Jednak panie zazwyczaj robią z tego problemu więcej, ponieważ ich grzywa jest często uważana za jeden z kluczowych atrybutów urody. Może to być duży problem np wypadanie włosów , które może być spowodowane nie tylko hormonami, ale także niezdrowym trybem życia lub zwiększonym stresem.

A skoro mowa o hormonach, zmiany w jakości włosów zauważysz nie tylko w czasie ciąży i po porodzie. Jednym z wielu jest także pogorszenie jakości włosów i skóry objawy menopauzy , o czym jeszcze nie mówi się zbyt wiele.

Czy warto spróbować witamin na porost włosów? A co statystyki mówią na temat wzrostu włosów?

Tempo wzrostu włosów

Uważa się, że miesięcznie rośnie nam średnio od 0,5 do 1,7 cm nowych włosów. Oznacza to, że oczekiwanie, że Twoje włosy urosną 10 cm w ciągu miesiąca nie jest całkowicie realistyczne. Z drugiej strony, jeśli zdecydujesz się na sztuczne przedłużanie włosów, nie musi to być nierealistyczna prośba, a Twoja grzywa może być dłuższa w ciągu zaledwie jednego popołudnia. Uważa się również, że w ciągu jednego dnia włosy mogą urosnąć od 0,3 do 0,4 mm.

Co wpływa na porost włosów?

Na szybkość wzrostu włosów wpływa wiele czynników, z których wielu nie możemy kontrolować naszą wolą. Wiele zależy na przykład od tego, czy masz problemy androgenne łysienie. (Co jest częstym problemem, szczególnie u mężczyzn.) W rezultacie włosy mogą być słabe, rosnąć wolniej i ostatecznie wypadać, co może prowadzić do łysienia.

Wpływa również na włosy:

  • Niedokrwistość
  • Infekcja
  • Lek na raka
  • Aktywność hormonalna (ciąża, poród, menopauza, stan tarczycy…)
  • Stres
  • Starzenie się

Aby więc cieszyć się pięknymi, długimi i zadbanymi włosami, nie da się tego zrobić bez bardziej rygorystycznego monitorowania stanu zdrowia, właściwej pielęgnacji i zdrowszego trybu życia .

Co pomaga na porost włosów

Witaminy na porost włosów

Jak szybko rosną włosy? Ktoś do 0,4 mm dziennie, co to jest?

Aby włosy miały dobrą bazę, należy stosować dietę bogatą w witaminy i minerały. Niektóre z nich wspomagają odnowę komórkową. Inne mogą mieć dobry wpływ na stan czerwonych krwinek, które transportują składniki odżywcze po organizmie. Ponadto niektóre witaminy zapobiegają przedwczesnym uszkodzeniom i starzeniu się oraz poprawiają wchłanianie innych ważnych substancji, które są również kluczowe dla skóry i paznokcie .

Do kluczowych graczy w tym zakresie zaliczają się np. witaminy z grupy B, witamina C, witamina A, witamina D czy witamina E. Zwróć także uwagę na żelazo, cynk, miedź, selen i wiele innych.

Zioła na porost włosów

Jeśli zdecydujesz się na wieloskładnikowy, naturalny suplement diety wspomagający porost włosów, postaraj się znaleźć w nim także zioła. Na piękne włosy poleca się na przykład skrzyp i pokrzywę. Dużym plusem są także drożdże piwne, które technicznie rzecz biorąc nie są ziołami, ale zawierają witaminy z grupy B i szereg innych składników korzystnie wpływających na urodę.

Wysokiej jakości szampon i odżywka

Jak szybko rosną włosy? Ktoś do 0,4 mm dziennie, co to jest?

Chociaż odżywianie wewnętrzne jest bardzo ważne, nie należy zapominać o naturalnych szamponach i odżywkach niezawierających siarczanów. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że mokre włosy są najbardziej bezbronne i podatne na uszkodzenia. Dlatego ważne jest, aby myć je delikatnie, ale jednocześnie traktować je z odpowiednią pielęgnacją.

Zarówno w szamponie, jak i odżywce nie powinno zabraknąć kofeiny, która może pobudzić skórę głowy i wesprzeć mieszki włosowe w ich większej aktywności. W szamponie szukaj także ekstraktu z konopi, mięty lub lawendy. Odżywka może zawierać także kurkumę i pantenol.

Pielęgnacyjne olejki

Aby włosy nie łamały się, nie brakowało im nawilżenia i dobrze się rozczesywały, przynajmniej raz w tygodniu stosuj maskę olejową, co może zmniejszyć łamliwość włosów. Olejek arganowy często kojarzony jest między innymi z zapobieganiem wypadaniu włosów, ochroną włosów przed negatywnymi skutkami stylizacji termicznej czy wspomaganiem prawidłowego stanu skóry głowy .

Raz w tygodniu można także przygotować okład na włosy z oleju kokosowego, awokado, oliwy z oliwek lub oleju rycynowego.

Jak szybko rosną włosy? Ktoś do 0,4 mm dziennie, co to jest?

Więcej wskazówek na piękne włosy

Nawet jeśli Twoja pielęgnacja włosów może być dobrze przygotowana, zwróć uwagę na to, jak dbasz o swoje loki każdego dnia. Codzienne mycie, szorowanie ręcznikiem, nieostrożne czesanie czy moczenie w gorącej wodzie nie jest dla nich dobre. Staraj się także farbować delikatnymi kolorami i zapomnij o nadtlenku. Jeśli chodzi o suszenie, poczekaj, aż włosy będą półsuche. Jeżeli nadal ociekają wodą, suszenie może spowodować ich uszkodzenie. Nigdy nie zapominaj o ochronie przed wysoką temperaturą, nie używaj zbyt wysokich temperatur podczas prasowania i kręcenia, a jeśli to konieczne, oddaj fryzjerowi skrócenie zniszczonych końcówek.

Dzięki tym wszystkim wskazówkom, które obejmują zarówno prawidłowe odżywianie wewnętrzne, jak i odpowiednio dobraną pielęgnację, można osiągnąć najlepsze możliwe rezultaty.

Mohlo by vás zajímat:  10 wskazówek dotyczących zdrowych paznokci
Tagi: , , , , , , , ,

POWIĄZANE POSTY

by
Mamy tylko jedno zdrowie. Dlatego tak ważne jest poznanie swojego ciała i zadbanie o profilaktykę. Przynajmniej takie jest moje niepisane credo, którym staram się żyć każdego dnia. To również podejście, które staram się przedstawić w każdym artykule. Uważam, że motywuje to przynajmniej jednego z Was do traktowania siebie z większym szacunkiem.
Previous Post Next Post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

0 shares