4 wskazówki, jak i za pomocą czego możesz poprawić pamięć i koncentrację

pexels-dominika-roseclay-895228
Artykuł opublikowany: 29.11.2022 , data aktualizacji: 5.1.2023

Niezależnie od tego, czy uczysz się, czy pracujesz, musisz mieć wystarczającą pamięć i zdolności umysłowe, aby pomyślnie zakończyć swoje zadania. Ale co, jeśli te twoje umiejętności ostatnio słabną? W takim przypadku doradzimy, co może je wesprzeć.

Jeśli nie koncentrujesz się na tym, co czytasz w książce lub oglądasz w telewizji, jest bardzo mało prawdopodobne, że kilka godzin pochłaniania informacji będzie przydatne. Podczas sprawdzianu czy ważnego spotkania w pracy nic nie zapamiętasz. Prawdopodobnie nie musimy mówić, że grozi to przedwczesnym zakończeniem edukacji, a nawet zwolnieniem z pracy, więc przyjrzyjmy się, co może pomóc ci odzyskać trochę siły.

Mniej dodanego cukru

4 wskazówki, jak i za pomocą czego możesz poprawić pamięć i koncentrację

Możesz stuknąć się w czoło i pomyśleć, że te dwie rzeczy nie mogą być w żaden sposób powiązane. Ale jest odwrotnie. Dodany cukier w żywności został zidentyfikowany jako jeden z winowajców spadku zdolności poznawczych. Z tego powodu powinieneś dobrowolnie go usunąć lub przynajmniej znacznie zmniejszyć jego objętość.

Medytacja

Mówi się, że medytacja utrzymuje bystrość umysłu i wprowadza spokój do naszego życia. Między innymi ma też szereg innych zalet, w tym obniża ciśnienie krwi. Ponadto regularna medytacja utrzymuje szarą korę mózgową, więc tym bardziej jest to powód, aby przynajmniej od czasu do czasu sobie na nią pozwolić.

Zdrowa waga

Zdrowa waga jest również bardzo ważna dla mózgu, koncentracji i pamięci, dlatego skup się na zdrowej diecie i regularnym uprawianiu sportu.

Suplementy diety

4 wskazówki, jak i za pomocą czego możesz poprawić pamięć i koncentrację

Ostatnio bardzo popularne stało się zioło o nazwie ashwagandha, które wspomaga pamięć i czujność umysłową. (Nazywana również witanią snodarną lub indyjskim żeń-szeniem.) Zioło to jest również tradycyjnie kojarzone ze wspomaganiem snu, zmniejszaniem niepokoju i stresu, więc może być również odpowiednie dla osób, które są zdenerwowane przed określonym występem. (Może przed prezentacją przed dużą liczbą osób). Wybierając suplement diety z ashwagandhą nie kieruj się ceną, a ilością witanolidów.

Źródła informacji

Mohlo by vás zajímat:  Zapobieganie wzdęciom: Poznaj przyczyny

https://www.healthline.com/nutrition/ways-to-improve-memory – 14 wskazówek, jak poprawić pamięć (angielski)

https://www.healthline.com/nutrition/ashwagandha – 9 zalet Ashwagandhy (angielski)

Tagi: , , ,

POWIĄZANE POSTY

by
Mamy tylko jedno zdrowie. Dlatego tak ważne jest poznanie swojego ciała i zadbanie o profilaktykę. Przynajmniej takie jest moje niepisane credo, którym staram się żyć każdego dnia. To również podejście, które staram się przedstawić w każdym artykule. Uważam, że motywuje to przynajmniej jednego z Was do traktowania siebie z większym szacunkiem.
Previous Post Next Post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

0 shares